O akcji w 2020 roku

„MotoMikolajki.pl” to coroczna akcja pomocy dzieciom z rodzinnych i publicznych domów dziecka. To jedyny dzień w roku, kiedy środowisko motocyklowe, mimo mrozów i często śniegu przejeżdża paradą przez centrum Warszawy, spotyka się z dziećmi i spędza z nimi wspólnie czas.

Co roku naszym głównym działaniem jest zaproszenie dzieci z Domów Dziecka i organizacja całego dnia atrakcji. Wspólnie z motocyklistami, którzy z własnej woli, często przy minusowych temperaturach staramy się umilić czas podopiecznym. MotoMikołajki.pl to szereg atrakcji dla wszystkich uczestników imprezy: parada MotoMikołajów ulicami Warszawy, Mikołajkowe rozdawanie słodyczy, grupowe zdjęcie w kształcie choinki i wiele innych niespodzianek, m.in. wybór najfajniejszego MotoMikołaja, najładniejszej MotoMikołajki i najciekawiej „ubranego” Mikołajowego Motocykla.

Jednym z ostatnich punktów wspólnego spotkania jest przekazanie dzieciom prezentów. Nie są to jednak prezenty wybrane przez nas, a upominki realizowane na podstawie listów do Świętego Mikołaja, które dzieci piszą samodzielnie. Wtedy dzieje się największa magia gdy okazuje się, że marzenia się spełniają.

Ten rok jest inny niż zwykle. Ponieważ ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, nie możemy zaprosić dzieci do Warszawy i spędzić z nimi dnia, skupiamy się w tym roku na realizacji wyżej wspomnianych listów oraz zbiórce chemii gospodarczej i słodyczy. Chcemy by tradycja akcji została podtrzymana i dzieci otrzymały prezenty w okresie Świątecznym. Ilość podopiecznych, których wspieramy w tym roku to nieustająco prawie setka dzieci.

Główny cel MotoMikołajek jest konsekwentnie realizowany od kilku lat, a akcja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Przede wszystkim dociera bezpośrednio do dzieci, które potrzebują wsparcia. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy najbardziej odczuwamy chęć przebywania z bliskimi, ciepło rodzinne lub jego brak. Staramy się aby ten czas był dla naszych podopiecznych wyjątkowy, magiczny i niezapomniany. Chcemy aby dzieci poczuły prawdziwą magię świąt i dobroć ludzi, którzy tego dnia robią coś specjalnie dla nich.

Nie możemy zorganizować stacjonarnie tak hucznej akcji jak dotąd, ale możemy podtrzymać tradycję i skierować nasze działania tak by dzieci otrzymały choć odrobinę ciepła  i radości od nas przed Świetami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *